SK CZ

Lázně Sárvár

Hotely, pobyty, wellness

Historie lázní Sárvár

Lázně Sárvár Maďarsko

Sárvár, město s bohatou historií, bylo osídleno již v době neolitu. Dokazuje to několik archeologických nalezišť. První osada zde však podle historických dokumentů vznikla až během Římské říše.

Sárvár měl dobrou strategickou polohu, byl byl důležitou vojenskou křižovatkou. Právě proto zde vznikla již tehdy první pevnost, která byla později přestavěna na hrad.

První tiskárny v Sárváru

Právě hrad se stal také sídlem jedné z prvních tiskáren v celém Maďarsku. Z této tiskárny pochází i první kniha v maďarském jazyce. V 16. století se historicky zajímavé město Sárvár stal centrem kultury a vzdělání.

Maďarské lázně Sárvár

Termální prameny ve městě byly objeveny až při experimentálních vrtech v 60. letech 20. století. Mezitím se maďarksé městečko Sárvár rozvíjí především jako lázeňské městečko.

V současnosti v něm žije více než 15 tisíc obyvatel a navštěvují ho tisíce turistů a nemocných, kteří využívají léčivou sílu termálních pramenů.

Ubytovat se mohou v některém z ubytovacích zařízení, které nabízejí na výběr i relaxační, léčebné a jiné pobyty spolu s wellness službami.

 

 

© lazne.sarvar-spa.info TOPlist